Pivo se stává luxusním nápojem. Zdražování ze Západu dojde i do Česka
Pivo v Evropě pomalu, ale jistě ztrácí kvůli rostoucím cenám v restauracích pověst lidového nápoje. Bude to znamenat konec klasických pivnic? I když je pivo v Česku stále prakticky nejlevnější na kontinentu, podle odborníků zřejmě i tady budeme kopírovat západní trend. A v tom už na klasické pivaře, zvyklé vypít v hospodě každý den třeba pět piv, zbývá jen málo místa.
Celý článek je převzatý z INFO.cz
Amsterdamský turistický camping Zeeburg je velmi přívětivé a cenově dostupné místo, kde – jak jsme se minulý týden přesvědčili – vyjde ubytování pro dva lidi ve stanu (30 euro za noc) méně než třeba v lipenském kempu Modřín. Jenže když už se Češi radují, jak v západní Evropě ušetřili, neměli by se dívat na ceník piva.
Půllitr točeného holandského Grolsche stojí i v docela obyčejné campingové restauraci, kde jsou ceny pizzy i kávy srovnatelné s Českem, 7,50 eur = 190 korun. A to značně nabourává naši představu, že se budeme každý večer po návratu z kol dívat v hospodě na fotbal a vypijeme u toho pár piv v počtu obvyklém při sledování fotbalu v Česku.

Amsterdamský camping v cenách piva nepředstavuje letos v létě v západní Evropě žádnou velkou výjimku. Ceny pěnivého moku vylétly všude. A Češi rozhodně nejsou sami, kdo se ptá, zda už hospodští náhodou nezešíleli.
„Absolutní drzost,“ okomentoval třeba ceny piva na právě probíhajícím mistrovství Evropy ve fotbale v Německu na platformě X známý německý sportovní novinář Dirk Adam.
Pivo jen pro bohaté?
Pivo značky Bitburger, které je oficiálním sponzorem šampionátu, totiž stojí ve fanouškovských zónách 7 eur (180 korun).
Jak razantně vzrostly ceny nápoje, dlouho považovaného za lidový, dobře dokumentuje i cenový vývoj na nejznámějším pivním festivalu na světě, tedy na mnichovském Oktoberfestu.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!