Kara už nebude one-man show jako dřív, říká její šéf a staronový spoluvlastník Zdeněk Rinth
Nejdříve prodal za stamiliony, aby se za desítky milionů vrátil zpět. Na palubu Kary, někdejší kožedělné legendy s pohnutým osudem plným byznysových i vlastnických kotrmelců. Zdeněk Rinth během necelého roku provedl z ředitelského křesla Karu insolvenčním martýriem až do prozatím posledního, symbolického dějství. Od dubna je firma pryč z „insolvenční lopaty“ a vrací se do standardního obchodního režimu. A dokonce prý i vydělává. „Zatím jsme v zisku minimálně, ale nějaké plus tam je. A předpokládám, že letošní rok i plusem skončí, abychom mohli investovat. Před rokem 2018 Kara nikdy nebyla ve ztrátě, teď je pro mě důležité udržet Karu v ziskovém módu,” říká šéf oděvní firmy a její pravděpodobný budoucí většinový vlastník Zdeněk Rinth ve svém prvním rozhovoru poté, co Kara opustila insolvenční režim.
Kara se v dubnu formálně postavila zpátky na nohy, vystoupila z insolvence. Co to reálně znamená pro váš byznys?
Není to zdaleka jen formální krok vpřed, některé velké společnosti totiž spolupracovat s firmami v insolvenci ani nemohou, anebo požadují zálohy za dodávky, protože firma není vnímaná, že je úplně v pořádku, byť má povolenou reorganizaci.
Jsou stále na scéně věřitelé, kteří nedostali své peníze a hodlají o ně usilovat?
Ne, nejsou. Všichni věřitelé s uznanou pohledávkou jsou uspokojeni na základě reorganizačního plánu. O pohledávkách popřených věřitelů, jichž je marginální počet, musí rozhodnout soud. Nicméně i s nimi reorganizační plán počítá a v Kaře na jejich uspokojení máme vytvořenou rezervu.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!